Tisztelettel és szeretettel köszöntöm Önt Hunya község hivatalos honlapján!

   E Békés megyei kis faluban, mely 32 km-re fekszik a megyeszékhelytől, Békéscsabától, mindössze 712 fő lakik. Mégis van itt óvoda, katolikus templom, művelődési ház, könyvtár, orvosi rendelő, gyógyszertár, vendéglátó egység, internet, sportpálya, játszótér, és minden, ami csak elképzelhető a nyugodt, csendes, de mégis haladó, és komfortos vidéki élethez.
  Önkormányzatunk törekvése, hogy mind élhetőbb életet, mind szebb településképet alakítsunk ki ezen a helyen, ahol hisszük, élni jó. Büszkék vagyunk településünkre, az itt lakók szorgalmára.
A sok üresen álló, olcsó ingatlan pedig várja azokat az idetelepedni szándékozókat, akik nyugodt békés életre vágynak.

„Isten hozta nálunk mindig a vendéget,
Örömmel látjuk a fiatalt s a vénet.
Aki hord szívében tiszta indulatot,
Nyitva találja e szerény hajlékot. „

A viszontlátás reményében üdvözlöm Önt!

Kiszely Imre 
polgármester

hunya története

A mi világunk

utazás az időben

Virtuális utazásra hívjuk a kedves Látogatót. Képtárunkban rengeteg közösségi és kultúrális programmal találkozhat, amelyekkel mégszínesebbé tesszük az életünket. 

tovább a képtárba

Nyomtatványok

A hivatali eljárásoknál használatos formanyomtatványok le- és kitöltésével az adott ügyintézési folyamat gyorsítása válik lehetővé

Tovább a nyomtatványokhoz
A településkép védelméről szóló 2016. évi LXXIV. törvény értelmében 2017. december 1-éig minden településnek el kell készítenie a településképi arculati kézikönyvét, és az ahhoz kapcsolódó településképi rendeletét. A jogszabály szerint a kézikönyv és a településképi rendelet a település által foglalkoztatott főépítész közreműködésével készül.
A települési főépítész a településképi rendelet és annak megalapozása érdekében készülő kézikönyv elkészítésének folyamatába szakértőket is bevonhat. Az önkormányzat megbízásából Hunya településképi arculati kézikönyvét Molnár Zoltán Gyula főépítész készíti. A novemberi közmeghallgatáson Molnár Zoltán Gyula főépítész mutatta be a kézikönyv munkaanyagát.
A Településképi Arculati Kézikönyvek nevükhöz méltóan településeink sajátos, egyedi arcát, különösen pedig védendő értékeiket hivatottak bemutatni. A 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelettel összhangban a Településképi Arculati Kézikönyvekben a kötelező tartalmi elemek mellett, a grafikai illetve képi megjelenítés szempontjainak is érvényesülni kell. Kiemelt cél továbbá, hogy a települések minél szebb és igényesebb kötetek megvalósítására törekedjenek. A a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelettel összhangban Településképi Arculati Kézikönyv kötelező tartalmi elemei:

Tartalma:
1. Bevezető
2. A település bemutatása
3. A település örökségei
4. Településképi szempontból meghatározó, eltérő karakterű területek lehatárolása
5. A településkép minőségi formálására vonatkozó ajánlások építészeti útmutató, közterületek településképi útmutatója
6. Jó példák: épületek, építészeti részletek, kerítések, kertek, zöldfelületek
7. Jó példák: sajátos építményfajták, reklámhordozók, egyéb műszaki berendezések

A településképi arculati kézikönyv itt tölthető le.